Afdelingsmøder 2018

Her kan du se, hvornår din afdeling holder afdelingsmøde og hvor det bliver afholdt.

AFDELING Dato Klokkeslet Sted
Afdeling 1 - Villabyen Skovbakken  4. maj  19.00 AAB, Langelandsgade
Afdeling 2 - Nordre Bydel I  25. maj  18.30  Café Slap-A, Studsgade
Afdeling 3 - Nordre Bydel II  8. maj  19.00  Cort Adlersgade 21
Afdeling 4 - Skovkanten  22. maj  18.00  Cort Adlersgade 21
Afdeling 5 - Teglgården  15.maj  19.15  AAB, Langelandsgade
Afdeling 6 - Ingerslevgården  13. april  19.00  Hotel Scandic, Østergade
Afdeling 7 - Ringkøbingvej  25. april  17.30  AAB, Langelandsgade
Afdeling 8 - Marselisgården  16. maj  18.30  Tranbjerg Kro
Afdeling 9 - Viborggården  20. april  18.30  Hotel Sabro Kro
Afdeling 10 - Skovfaldet  18. maj  19.30  Restaurant Navigator
Afdeling 11 - Riisvangen I  20. april  18.00  Tranbjerg Kro
Afdeling 12 - Riisvangen II  25. maj  19.00  Koldkærgård
Afdeling 13 - Riisvangen III  1. juni  17.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 14 - Rytterparken  6. april  19.00  Hotel Marselis
Afdeling 15 - Skovvangspraken  20. april  18.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 16 - Charlottehøj  20. april  17.30  AAB, Langelandsgade
Afdeling 17 - Vorrevangen I 4. maj  18.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 18 - Vorrevangen II  4. maj  18.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 19 - Vorrevangsparken  20. april  19.15  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 20 - Niels Ebbesens Gård  25. maj  19.00  Selskabslok. Fyrkatvej 1
Afdeling 21 - Langenæs I  20. april  17.00  Hasselagerhus
Afdeling 22 - Langenæs II  26. maj  10.00  Langenæs Kirkens Sognegård
Afdeling 23 - Kridthøjparken  18. maj  18.00  Helnan Hotel Marselis
Afdeling 24 - Skovgårdsparken  17. april  18.30  Beboerhuset Sigridsvej 11 A
Afdeling 25 - Klostervangen  30. maj  19.00  Hotel Scandic Aarhus, Østergade
Afdeling 26 - Egå I  20. april  19.00  Restaurent Egå Marina
Afdeling 28 - Rundhøj  20. april  18.00  Tranbjerg Kro
Afdeling 29 - Højhuset Langenæs  2. april  19.30 Helnan Marselis Hotel
Afdeling 30 - Frydenlund  4. maj  17.00  Scandic, Rytoften 3
Afdeling 31 - Postgården  3. maj 19.00  Diakonhøjskolen
Afdeling 32 - Abildgården  1. juni  18.00  Helnan Marselis Hotel
Afdeling 34 - Mølleparken  28. maj 19.00  Sognegården i Hørning
Afdeling 35 - Trillegården  30. maj  18.00  Fælleshuset Snogebæksvej 42
Afdeling 36 - Abildgade  17. maj  12.30  Lokalcenter Abildgården
Afdeling 37 - Herredsvang  26. april  19.00  Fælleshuset Fjældevænget 38
Afdeling 38 - Sandkåsparken  25. maj  19.00  Fælleshuset Sandkåsvej 74
Afdeling 39 - Sandkåsparken II  15. maj  17.00  Fælleshuset Sandkåsvej 74
Afdeling 40 - Veri I  20. april  19.00  Syrensalen, Vejlby Risskov
 Afdeling 41 - Veri II  18. maj  19.00  Hotel La Tour
 Afdeling 47 - Egå II  20. april  19.00  Restaurant Egå Marina
 Afdeling 48 - Brohaven  4. maj  19.00  Restaurant Egå Marina
 Afdeling 52 - Skådeparken  26. april  18.00  Fælleshuset Stennehøj Alle 77
 Afdeling 53 - Bushøjen  4. maj  18.30  Fælleshuset Lerhus Alle 33
 Afdeling 54 - Grønningen  3. maj  19.00 Fælleshuset
 Afdeling 56 - Nøddeskrænten  4. maj  18.30 Fælleshuset
 Afdeling 58 - Roukær  3. maj  18.30  Fælleshuset Roukær Alle 1
 Afdeling 59 - Spongparken  11. juni  20.00  Beboerhuset, Spongparken 41
 Afdeling 60 - Frederiksbjerg-Bo  16. maj  18.00  Comwell Aarhus, Værkmestergade
 Afdeling 61 - Skovkollegiet  2. maj  17.00  Afdelingens selskabslokale
 Afdeling 62 - Hasle-Bo  24. maj    
 Afdeling 64 - Ved Skoven  23. maj  18.30  Selskabslokalet Vintervej 15
 Afdeling 65 - Æblelunden 17. april  19.00  Hjortshøj Forsamlingshus
 Afdeling 71 - Nykersvej  1. juni  19.00  Nykersvej 16
 Afdeling 72 - Nygade 19. april  19.00  Restaurent Lotus
 Afdeling 73 - Volden 16. maj  17.00  AAB Langelandsgade
Afdeling 74 - Nørreport  9. maj  19.00  Fællesrummet
Afdeling 75 - Havnen  3. maj  19.30  Pakhusene, Marianne Th. gade 1