Afdelingsmøder 2019

Her kan du se, hvornår din afdeling holder afdelingsmøde og hvor det bliver afholdt.

AFDELING Dato Klokkeslet Sted
Afdeling 1 - Villabyen Skovbakken  3. maj  19.00 AAB, Langelandsgade
Afdeling 2 - Nordre Bydel I  10. maj  18.00  Restaurant Martino
Afdeling 3 - Nordre Bydel II  23. maj  19.00  Cort Adlersgade 21
Afdeling 4 - Skovkanten  4. juni  18.00  Selskabslokalet
Afdeling 5 - Teglgården  9. maj 19.15 Hotel Scandic
Afdeling 6 - Ingerslevgården  9. maj  19.00  Hotel Scandic, Østergade
Afdeling 7 - Ringkøbingvej  24. april  17.30  AAB, Langelandsgade
Afdeling 8 - Marselisgården  22. maj  18.30  Selskabslokalet
Afdeling 9 - Viborggården  26. april  18.30 Den Gamle By
Afdeling 10 - Skovfaldet  10. maj  19.30  Restaurant Navigator
Afdeling 11 - Riisvangen I  26. april  19.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 12 - Riisvangen II  12. april  19.00  Horisont Hotel
Afdeling 13 - Riisvangen III  3. maj  17.00  Egå Marina
Afdeling 14 - Rytterparken 26. april  19.00  Richard Mortensens Stuen
Afdeling 15 - Skovvangspraken  3. maj  17.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 16 - Charlottehøj 12. april  17.30  AAB, Langelandsgade
Afdeling 17 - Vorrevangen I  3. maj 18.00  Egå Marina
Afdeling 18 - Vorrevangen II  3. maj  18.00  Sjette Frederiks Kro
Afdeling 19 - Vorrevangsparken  12. april  19.30  Egå Marina
Afdeling 20 - Niels Ebbesens Gård  24. maj  19.00  Fyrkatvej 1
Afdeling 21 - Langenæs I  26. april  17.00  Hasselagerhus
Afdeling 22 - Langenæs II  25. maj  10.00 Langenæs Kirkens mødelokaler
Afdeling 23 - Kridthøjparken  3. maj  18.00  Helnan Hotel Marselis
Afdeling 24 - Skovgårdsparken  23. april  18.30  Beboerhuset Sigridsvej 11 A
Afdeling 25 - Klostervangen  14. maj  19.00  Scandic Aarhus City
Afdeling 26 - Egå I  26. april  18.00  Restaurent Egå Marina
Afdeling 28 - Rundhøj  12. april  18.00  Tranbjerg Kro
Afdeling 29 - Højhuset Langenæs  16. maj  19.30 Egå Marina
Afdeling 30 - Frydenlund  10. maj  19.30  Hotel Scandic, Rytoften 3
Afdeling 31 - Postgården      Mødet er aflyst
Afdeling 32 - Abildgården  28. maj  18.00  Kantinen i AAB
Afdeling 34 - Mølleparken  20. maj 19.00  Sognegården i Hørning
Afdeling 35 - Trillegården  8. maj  19.00  Fælleshuset Snogebæksvej 42
Afdeling 36 - Abildgade  9. maj  11.00  Lokalcenter Abildgården
Afdeling 37 - Herredsvang  26. april  19.00  Fælleshuset Fjældevænget 38
Afdeling 38 - Sandkåsparken  24. maj  19.00  Fælleshuset Sandkåsvej 74
Afdeling 39 - Sandkåsparken II  3. maj  17.00  Fælleshuset Sandkåsvej 74
Afdeling 40 - Veri I  26. april  18.00  Syrensalen, Vejlby Risskov
 Afdeling 41 - Veri II  24. maj  ?  ?
 Afdeling 47 - Egå II  26. april  18.00  Restaurant Egå Marina
 Afdeling 48 - Brohaven  10. maj  18.00  Restaurant Egå Marina
 Afdeling 52 - Skådeparken  2. maj  18.00  Fælleshuset, Stennehus Allé 57
 Afdeling 53 - Bushøjen  3. maj  18.30  Fælleshuset, Lerhus Allé 33
 Afdeling 54 - Grønningen  9. maj  19.00 Fælleshuset
 Afdeling 56 - Nøddeskrænten  24. april  18.30 Fælleshuset
 Afdeling 58 - Roukær  14. maj  19.00  Fælleshuset Roukær Allé 1
 Afdeling 59 - Spongparken  7. maj  20.00  Beboerhuset, Spongparken 41
 Afdeling 60 - Frederiksbjerg-Bo  19. juni  18.00  Hotel Comwell, Værkmestergade
 Afdeling 61 - Skovkollegiet  24. april  17.00  Afdelingens selskabslokale
 Afdeling 62 - Hasle-Bo  23. maj  18.00  Hotel Scandic, Rytoften 3
 Afdeling 64 - Ved Skoven  22. maj  18.30 Skovkollegiets selskabslokale
 Afdeling 65 - Æblelunden 29. april  19.00  Hjortshøj Forsamlingshus
 Afdeling 71 - Nykersvej  6. juni  19.00  Nykersvej 16
 Afdeling 72 - Nygade 24. april  19.00  Beboerlokalet, nr. 5 kld.
 Afdeling 73 - Volden  9. maj  17.00  AAB Langelandsgade
Afdeling 74 - Nørreport  8. maj  19.00  Festlokalet, Nørreport 29
Afdeling 75 - Havnen  9. maj  19.30  MIB, Pakhusene, Aarhus Ø